biuro@ppoz.sklep.pl 668 828 826 61 646 0606 61 29 39 169
Agregat prądotwórczy Optimat IE3500 3500 W
Agregat inwertorowy Optimat I03500 (IE3500) o mocy 3500 W zapewnia stabilne i ciche zasilanie (62 dB) dzięki technologii INVERTER. Wyposażony w rozruch linkowy i elektryczny (E-start), inteligentną przepustnicę oraz kółka transportowe, gwarantuje ekonomiczną i wygodną pracę w każdych warunkach.
Agregat prądotwórczy inwertorowy Optimat I03500 3500 W zabudowany
-
Agregat inwertorowy polskiej marki Optimat model Smart Energy IE3500 jest wyposażony w lampkę kontrolną przeciążeniową oraz w zabezpieczenie niskiego poziomu oleju dla zwiększenia komfortu użytkowania.
-
Technologia INVERTER służy do podłączenia wrażliwych urządzeń elektronicznych (komputery itp.)
-
STABILIZACJA PRĄDU - NAPIĘCIA I CZĘSTOTLIWOŚCI
-
W zestawie ergonomiczny uchwyt i kółka
-
Wytrzymała plastikowa obudowa
-
Bardzo niski poziom hałasu tylko 62dB(A) przy 7m
-
Wygodny transport ze względu na wagę urządzenia oraz zastosowania kółek transportowych
-
Bardzo łatwa obsługa urządzenia
-
Odpalanie na szarpak oraz na kluczyk (E-start)
-
Wyjścia AC 2 x 230 V (50 Hz), DC 12V 4A
-
Maksymalna długość pracy przy pełnym obciążeniu to max.: 4,1 godziny
-
W przeciwieństwie do tradycyjnych generatorów, które pracują ze stałą prędkością/liczbą obrotów na minutę, mobilny generator firmy OPTIMAT jest wyposażony w mikroprocesor kontrolowany Technologią Inteligentnej Przepustnicy, który dostosowuje prędkość silnika by dokładnie sprostać obciążeniu. Jeżeli generator nie zasila wielu urządzeń, pracuje na wolniejszych obrotach.
-
W ten sposób generator zmniejsza zużycie paliwa, wydłużając żywotność silnika i zwiększając przerwy pomiędzy napełnianiem zbiornika paliwa. W momencie, kiedy obciążenie wzrośnie, generator automatycznie zwiększy prędkość i obroty, dostosowując się do zapotrzebowania na energię.
Funkcja zmiany prędkości zastosowana w generatorze zapewnia wiele zalet:
-
Zwiększa żywotność urządzenia poprzez zmniejszenie zużycia silnika,
-
Wydajnie zarządza paliwem i jest ekonomiczny w eksploatacji,
-
Jest przyjazny dla środowiska
-
Zabezpieczony przed możliwymi awariami i uszkodzeniami.
-
Posiada włącznik oszczędnego trybu pracy
-
Wytwarza prąd elektryczny z czystą, wygładzoną sinusoidą
Agregat posiada dwa tryby pracy:
-
Tryb pracy S1 – praca ciągła. Maszyna może pracować w sposób ciągły na określonym poziomie wyjściowym.
-
Tryb pracy S2 – praca krótkotrwała Maszyna może pracować przez krótki okres(5s) na określonym poziomie mocy.
-
Agregat prądotwórczy jest wyposażony w zabezpieczenie przed przeciążeniem.

Dane techniczne
| Model | IE3500 |
| Moc silnika S1 | 4000 W 1-cyl 4-suw |
| Obroty | 5500 obr/min |
| Napięcie | 230 V / 50 Hz |
| Klasa ochrony | IP23M |
| Poj. silnika | 149,5 cm3 |
| Rodzaj paliwa (bezołowiowe) | ROZ95 / RON95 |
| Poj. zbiornika paliwa | 7,5 l |
| Rozruch | linkowy, kluczyk (E-start) |
| Zapłon | CDI |
| Chłodzenie silnika | powietrzem |
| Maks. długość pracy przy pełnym obciążeniu | 4,1 godz. |
| Rodzaj oleju silnikowego | 15W40 (10W40, SAE30) |
| Poj. zbiornika oleju | 900 ml |
| Moc ciągła generatora | 3000 W |
| Moc maksymalna generatora | 3500 W |
| Gniazdo zasilania AC | 2 x 230 V / 7,8 A / 50 Hz |
| Gniazdo DC | 12 V / 4 A |
| Wymiary maszyny szer/dł/wys | 341 x 614 x 506 mm |
| Poziom mocy akustycznej | 62 dB (A) przy 7m |
| Waga netto / brutto | 37,5 / 40,5 kg |
| Wymiary wysyłki szer/dł/wys | 360 x 635 x 530 mm |
Powiązane produkty
- Brak powiązanych produktów